Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

18 lutego 2019 roku rozpoczynają się tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym  Przestępstwem.

 Celem obchodów, jak co roku jest zwrócenie szczególnej uwagi  na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Od 18 do 22 lutego 2019 roku zapraszamy osoby zainteresowane do Prokuratury Okręgowej oraz wszystkich prokuraturach rejonowych okręgu gdańskiego. Będą mogły  uzyskać  informacje o przysługujących pokrzywdzonym  uprawnieniach, jak i o sposobie  załatwienia sprawy.

 W siedzibie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wyznaczeni prokuratorzy będą do dyspozycji osób zainteresowanych w godzinach od 9.30 do 13.30.

Szczegółowe informacje dotyczące godzin dyżurów w prokuraturach rejonowych są dostępne na tablicach informacyjnych poszczególnych jednostek. Informacje takie można uzyskać  również  telefonicznie.

 Adresy oraz telefony kontaktowe wszystkich prokuratur okręgu gdańskiego dostępne są na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku: www.gdansk.po.gov.pl

Grażyna  Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Zarzuty za ujawnienie informacji z postępowania dotyczącego zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza

Prokuratura Rejonowa w Gdyni nadzoruje, wszczęte 24 stycznia  br.  śledztwo  dotyczące  bezprawnego utrwalenia w dniu 14 stycznia br., a następnie  ujawnienia w mediach społecznościowych wizerunku  podejrzanego  Stefana W.

Przedmiotem śledztwa jest również upublicznienie na portalach społecznościowych, będącego dowodem w sprawie zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza,  filmu  przedstawiającego  cały  przebieg  ataku na Prezydenta.   Czytaj dalej Zarzuty za ujawnienie informacji z postępowania dotyczącego zabójstwa Prezydenta Pawła Adamowicza