Osiemdziesiąt zarzutów związanych z przekroczeniem uprawnień, podrobieniem dokumentów i oszustwem na szkodę Skarbu Państwa usłyszała była Kierownik Sekretariatu Sądu Rejonowego w Działdowie.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo dotyczące dokonywania nieuprawnionych wypłat z depozytów sądowych.

Jak ustalono, tego typu wypłat pieniędzy pochodzących z egzekucji  nieruchomości na rzecz podmiotów niebędących stronami postępowań, dokonano w ramach 16 spraw  prowadzonych w Wydziale I Cywilnym Sądu Rejonowego w Działdowie.

Łączna kwota dotychczas ujawnionych wypłat wynosi  271.013,56 zł. Czytaj dalej Osiemdziesiąt zarzutów związanych z przekroczeniem uprawnień, podrobieniem dokumentów i oszustwem na szkodę Skarbu Państwa usłyszała była Kierownik Sekretariatu Sądu Rejonowego w Działdowie.

Akt oskarżenia w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach aktem oskarżenia  zakończyła postępowanie w sprawie wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Kartuzach.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2019 roku w godzinach porannych w miejscowości Żukowo. Czytaj dalej Akt oskarżenia w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym

Zastępstwo Rzecznika Prasowego

Do 20  maja  2019 roku  w interesujących Państwa sprawach proszę kontaktować się z prokuratorem Mariuszem Duszyńskim  – telefon kontaktowy 510 995 043

Grażyna Wawryniuk

p.f.  Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Zmień rozmiar czcionki
Kontrast