Dwie osoby z zarzutami w związku z ujawnieniem około 100 kilogramów środków odurzających

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje prowadzone przez  funkcjonariuszy  Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku śledztwo w sprawie obrotu znaczną ilością środków odurzających.

W sprawie tej dwie osoby usłyszały zarzuty. Czytaj dalej Dwie osoby z zarzutami w związku z ujawnieniem około 100 kilogramów środków odurzających

Zatrzymania w związku z ujawnieniem 59 kilogramów marihuany pochodzącej z przemytu.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo prowadzone przez Morski Oddział Straży Granicznej w sprawie wewnątrzwspólnotowego nabycia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, znacznej ilości środków odurzających  w postaci ziela konopi innych niż włókniste, tj. o przestępstwo z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie  hali magazynowych położonych w okolicach Trójmiasta ujawnili  ok. 59 kg marihuany pochodzącej z  przemytu. Marihuana ukryta była w urządzeniu chłodniczym. Czarnorynkowa  wartość zabezpieczonego  środka odurzającego  szacowana jest na około 3 mln zł. Czytaj dalej Zatrzymania w związku z ujawnieniem 59 kilogramów marihuany pochodzącej z przemytu.

Urlop Rzecznika Prasowego

W okresie od  3  do 14  sierpnia  2020 roku będę nieobecna w związku z urlopem wypoczynkowym.

W interesujących Państwa sprawach proszę kontaktować się z prokuratorem Mariuszem Duszyńskim  – telefon kontaktowy 510 995 043

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku