Trzy osoby oskarżone o narażenie pilotów Sił Powietrznych RP na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prowadził śledztwo w sprawie katastrofy samolotu MIG-29, w wyniku której śmierć poniósł pilot z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 lipca 2018 roku pod Pasłękiem. Czytaj dalej Trzy osoby oskarżone o narażenie pilotów Sił Powietrznych RP na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sześć osób oskarżonych o udział w pobiciu świadka w sprawie handlu ludźmi

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała do Sądu akt oskarżenia  w sprawie pobicia  mężczyzny.

Pokrzywdzony  był  jedną z osób składających  zeznania  w prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku śledztwie dotyczącym handlu  ludźmi. W sprawie tej zarzutami objęte są trzy osoby, w tym 44 – letni  mężczyzna, któremu prokurator zarzucił popełnienie przestępstwa handlu ludźmi. Jak ustalono był on  głównym  zleceniodawcą  pobicia  świadka. Czytaj dalej Sześć osób oskarżonych o udział w pobiciu świadka w sprawie handlu ludźmi