Akt oskarżenia w sprawie wtargnięcia na teren siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko

Prokuratura Rejonowa Gdańsk –Śródmieście w Gdańsku skierowała do Sądu  akt oskarżenia w sprawie siłowego wtargnięciem na teren Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko w Gdańsku i pobicia  dwóch osób.

Aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku  objęto łącznie pięciu oskarżonych, w tym Macieja S., który polecił  pozostałym oskarżonym wtargnąć  na teren spółdzielni. Czytaj dalej Akt oskarżenia w sprawie wtargnięcia na teren siedziby Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko

Prokuratura Rejonowa w Malborku skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie zarzucając mu podwójne zabójstwo.

Do zdarzenia doszło 27 lipca 2020 roku w Nowym Stawie w godzinach wieczornych. Sprawca  sam powiadomił   o zdarzeniu. Przyszedł do sklepu , gdzie zakupił i wypił na miejscu alkohol, a następnie powiedział, że zabił dwie osoby. Obsługa sklepu powiadomiła Policję. W jednym z mieszkań ujawniono zwłoki dwóch kobiet, jak ustalono siostry oraz konkubiny  mężczyzny.

Obie kobiety miały  rany kłute. U siostra sprawcy  biegły stwierdził  jedną ranę kłutą klatki piersiowej. Bezpośrednią przyczyną jej śmieci była tamponada serca spowodowana  krwawieniem  z przeciętego  mięśnia sercowego.

Konkubina  doznała łącznie 7  ran kłutych, a bezpośrednią przyczyną  jej  śmierci był wstrząs krwotoczny, będący następstwem  krwotoku wewnętrznego do jamy opłucnej z uszkodzonego płuca lewego.

Prokurator zarzucił  mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, siostry poprzez uderzenie nożem w klatkę piersiową, konkubiny poprzez kilkukrotne uderzenie nożem w okolice przedniej i tylnej klatki piersiowej.

Aktem oskarżenia  prokurator zarzucił  oskarżonemu również  użycia przemocy  wobec   funkcjonariusza   Policji oraz Straży Miejskiej   podczas  i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.   Szarpaniem  oraz  kopaniem  chciał zmusić funkcjonariuszy do  zaniecha  czynności  służbowej – doprowadzenia do  Pomieszczenia  dla Osób  Zatrzymanych. Nadto  zarzut  znieważenia  tych funkcjonariuszy   podczas i w związku z pełnieniem  przez o nich obowiązków służbowych.  Do czynów tych doszło 26 lipca 2020 roku. Funkcjonariusze zostali wówczas wezwani na interwencję w związku ze zgłoszoną przez siostrę podejrzanego awanturą domową.

Oskarżony przyznał się do  wszystkich  zarzuconych mu  przestępstw.

Przebywa w areszcie.

Akt oskarżenia w tej sprawie został  skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku

Oskarżonemu grozi kara  nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Grażyna  Wawryniuk

pf Rzecznika Prasowego

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Akt oskarżenia przeciwko Aleksandrowi K. w sprawie gróźb i przemocy wobec członków ekipy TVP

Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała do Sądu akt oskarżenia obejmujący trzy zarzuty przeciwko Aleksandrowi K. dotyczące ataku na trzech członków ekipy telewizyjnej TVP, do którego doszło 15 października 2020 roku w Gdyni w związku z przygotowywanym materiałem filmowym w sprawie zatrzymania Ryszarda K. (ojca Aleksandra K.) Czytaj dalej Akt oskarżenia przeciwko Aleksandrowi K. w sprawie gróźb i przemocy wobec członków ekipy TVP